Olympijský bronzový medailista Nile Wilson je anglická umělecká gymnastka Tato biografie profiluje jeho dětství,
Sportovci

Olympijská bronzová medaile Nile Wilson je anglická umělecká gymnastka. Nile začal cvičit gymnastiku ve škole a v době, kdy promoval, byl připraven předvést své dovednosti ve velkých ligách. V březnu 2014 se Nile zúčastnil britského juniorského šampionátu a stal se vítězem, což mu pomohlo v tomto roce vyhrát cenu Young Sportsman Male. Na mistrovství Společenství v roce 2014, které se konalo ve skotském Glasgowě, hrál hlavní roli v pomoci svému týmu získat zlatou medaili. On také získal čtyři medaile pro sebe, včetně dvou zlatých medailí. Poté vyhrál rekordních pět zlatých medailí na mistrovstvích Evropy v juniorské gymnastice a stal se místní celebritou v Anglii. Jeho vznešené dovednosti při používání vodorovné lišty z něj učinily panujícího mistra ve hrách Commonwealth Games. Na olympijských hrách 2016 získal bronzovou medaili ve stejné kategorii. Byl také důležitou součástí britského týmu se stříbrnou medailí na mistrovství světa v umělecké gymnastice v roce 2015.

Dětství a raný život

Nile Wilson se narodil v anglickém Leedsu 17. ledna 1996 v Neilu a Sally Wilsonové. Byl vychován spolu se svou mladší sestrou Joannou, která se také stala gymnastickým nadšencem a hráčem na národní úrovni.

Zatímco byl malý, Nile se o sport opravdu nezajímala. Ve skutečnosti později připustil, že byl velmi nemotorný kluk a že jeho postoj by často způsobil, že se jeho rodiče starali o svou budoucnost. Jeho neohrabanost ho také několikrát zranila, což vedlo k trvalým jizvám.

Aby se s ním mohl vyrovnat se svou nemotorností a aby se s ním lépe zacházel, jeho rodiče ho zapsali na gymnastickou třídu, a to bylo tehdy, když se o sport zaměřil.

Jeho trenéři v něm viděli nějaký potenciál a začali s ním spolupracovat. Tvrdě ho tlačili tím, že ho nechali trávit více hodin tréninkem, protože chtěli, aby vyleštil své schopnosti před olympijskými hrami v roce 2004.

Ve věku 10 let však zasáhl zátaras, když zranil loket, kvůli kterému byl na dlouhou dobu v depresi. Když se konečně zlepšil, začal tvrději trénovat a nakonec se stal nejlepší gymnastkou na akademii. A tak začal svou cestu, přičemž britské juniorské mistrovství bylo jeho první velkou příležitostí ukázat světu, co dokázal.

Kariéra

V březnu 2014 se Nile zúčastnil britského juniorského šampionátu a stal se vítězem. Sportovní akademie v Leedsu ho rovněž ocenila cenou Young Sportsman Male za vynikající výkon v turnaji.

Ve stejném roce se zúčastnil mistrovství Evropy juniorů a získal jméno pro sebe pěti zlatými medailemi. Toto představení mu získalo místo v národním týmu pro hry Commonwealth Games, které bylo hned za rohem. Aby Nile na turnaji dobře fungoval, Nile začal tvrdě pracovat a většinu času trávil trénováním.

Nile byl nyní uznáván jako senior hráč a na Commonwealth Games hrál hlavní roli v tom, aby jeho tým získal zlatou medaili. V individuální kategorii získal čtyři medaile včetně několika zlatých a jednu stříbrnou a bronzovou. Události týkající se vodorovné lišty se ukázaly být jeho pevností a stále se stává v této kategorii vládnoucím mistrem společenství.

Rok 2014 se pro Nilu stal nádherným rokem, když se díky své solidní výkonnosti během akcí, kterých se zúčastnil, stal skvělým rokem. Další významná událost, mistrovství světa v gymnastice 2015, poskytla Nilu další významnou příležitost, aby prokázala svou cenu .

Bohužel však nemohl zopakovat své představení Commonwealthu, protože vynechal při získávání jednotlivých medailí. Hrál však zásadní roli, když pomáhal svému týmu získat stříbrnou medaili. Některá složitá pravidla této akce mu bránila v tom, aby vyhrál nějaké významné medaile, a hned věděl, že potřebuje větší úsilí, aby zanechal dojem na větších turnajích.

Nejdůležitějším rokem jeho kariéry byl rychlý přístup jako největší Nilův sen od té doby, co začal cvičit gymnastiku, bylo vyhrát olympijskou medaili pro svou zemi. Olympijské hry 2016 mu poskytly příležitost realizovat svůj sen. Těžce se proto trénoval a v březnu 2016 se zúčastnil amerického poháru AT&T, aby se připravil na akci.

Neúspěšně však bojoval v celé soutěži, která se stala velkou ranou. Byl zařazen na páté místo se slušným výkonem na paralelních barech, což nebyl ani jeho forte.

S pouhými dvěma měsíci na olympiádu ještě více zintenzivnil svůj výcvik a doufal, že bude v národním týmu místo. Vzhledem k tomu, že v nedávných turnajích neuspěl, nebyl si jistý, jestli si vydělá místo v národním týmu.

Byl však jmenován jedním z členů anglického týmu, který reprezentoval zemi v gymnastice. Tuto příležitost využil a na olympijských hrách vystoupil výjimečně dobře. Přestože mu chyběla zlatá nebo stříbrná medaile, byl olympijský bronz pro mladého sportovce stejně dobrý jako cokoli jiného. Tím, že vyhrál medaili, se stal prvním britským gymnastkou, který dosáhl tak daleko na olympiádě v kategorii vodorovných pruhů.

Další událostí na jeho radaru bylo mistrovství světa v umělecké gymnastice 2017. Tentokrát chtěl přinést domů zlatou medaili. Během výcviku však utrpěl zranění, které ohrožovalo jeho šance, že se na akci dokonce objeví. V rámci své léčby dokonce podstoupil operaci.

Nile se však jako bojovník vzpamatoval včas a byl připraven k účasti na turnaji. Ale přestože se usilovně snažil, nemohl přijít s nejlepším výkonem. Na konci mistrovství skončil šestý.

Osobní život

Nile Wilson začal chodit se Sophie Brewsterovou během vrcholné kariéry v roce 2014. Jejich vztah se šířil od síly k síle, když Nile dokonce několikrát vyjádřil svou lásku k ní prostřednictvím účtů na sociálních sítích. Ale v poslední době se objevily zvěsti o jejich rozpadu, ale zatím nebylo nic potvrzeno.

Nile byla velmi blízko své mladší sestře Joanně, která je na dobré cestě k tomu, aby se stala světovou gymnastkou. V rozhovorech řekla, že hledá inspiraci svého bratra.

Stává se také, že je velmi blízko svým rodičům a říká, že ho podporovali ve všem a nikdy ho nenatlačili k tomu, aby dělal cokoli, co nechce.