Vijender Singh je indický profesionální boxer a také první indický boxer, který vyhrál olympijské hry
Sportovci

Vijender Singh je indický profesionální boxer. Je prvním indickým boxerem, který kdy na olympiádě získal medaili. Singh se narodil v chudé rodině ve vesnici ve státě Haryana v Indii, ale brzy se stal nadšencem boxu a podle příkladu jeho staršího bratra začal boxovat s vážností. Singh je produktem dnes slavného Bhiwani Boxing Clubu, který se nachází v Bhiwani a je jedním z nejslavnějších členů klubu. Vstoupil do centra pozornosti po chvályhodném výkonu na juniorské úrovni a jeho kariéra pro seniory vzlétla docela brzy, když na afroasijských hrách získal zlatou medaili. Později Singh získal medaile na společenských hrách v Melbourne a následoval to s nejlepším úspěchem své kariéry, když získal bronzovou medaili v kategorii střední váhy na olympijských hrách v Pekingu. V červnu 2015 se Vijender Singh stal profesionálem, čímž ukončil svou amatérskou kariéru, když podepsal víceletou dohodu s Queensberry Promotions.

Horní

Kariéra

Rok 2003 byl průlomový, co se týče jeho kariéry, když se Singh objevil v Indii v oblasti mládí v celé Indii a později v tomto roce se dostal na přední místo poté, co získal zlatou medaili na afroasijských hrách v indickém Hyderabadu. Následující rok reprezentoval Indii v kategorii welterweight na olympijských hrách v Aténách, ale v počátečních kolech byl vyřazen.

Na 2006 společenských hrách, které se konaly v australském Melbourne, dosáhl Singh finále ve své kategorii, ale nemohl vyhrát hru a nakonec vyhrál bronzovou medaili. Ve stejném roce také získal bronzovou medaili na asijských hrách v Dauhá, ale během tohoto turnaje se účastnil kategorie střední váhy.

Singh šel do Německa trénovat na olympijské hry v Pekingu v roce 2008 a před velkou událostí se mu darilo na prezidentském turnaji v boxu. Na olympijských hrách v Pekingu se Singh zúčastnil kategorie střední váhy a sdílel bronzovou medaili. V tomto procesu se stal prvním boxerem z Indie, který získal olympijskou medaili. Rok po jeho olympijském vítězství získal Singh další bronzovou medaili na mistrovstvích světa v amatérském boxu a později v tomto roce se stal jedničkou v žebříčku střední váhy Mezinárodní asociace boxu.

Vijender Singh získal zlatou medaili na Boxerském šampionátu Commonwealthu, který se konal v roce 2010 v Novém Dillí. Na společenských hrách, které se konaly ve stejném roce v Novém Dillí, prohrál Singh v semifinále za kontroverzních okolností, když dostal 4 body za faul, aby ztratil 3-4. Nakonec získal bronzovou medaili. Na asijských hrách však nedošlo k žádným sporům, protože získal zlatou medaili v kategorii střední váhy.

Na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 dosáhl Vijender Singh čtvrtfinále, ale nemohl získat žádné medaile. O dva roky později získal Singh stříbrnou medaili na společenských hrách konaných v Glasgow ve Skotsku. Téhož roku se objevil v hindském filmu „Fugly“, ale nebyl to úspěch.

Singh se stal prvním indickým boxerem, který se stal profesionálem v červnu 2015, a 10. října bojoval proti svému prvnímu profesionálnímu boji proti Britovi Sonny Whitingovi, kterého vyrazil. Singh bojoval ve stejném roce o dva další profesionální boje pomocí knockoutů, aby dosáhl stoprocentního rekordu.

Ocenění a úspěchy

V roce 2009 získal Singh cenu Rajiv Gandhi Khel Ratna. Je to nejvyšší sportovní vyznamenání udělené Indickou unií.

V roce 2010 získal Singh ocenění Padma Shri.

Je prvním indickým boxerem, který na olympiádě získal medaili.

Je prvním indickým boxerem, který se stal profesionálem. Profesionál je někdo, kdo se účastní soukromých hostovaných boxerských soutěží jako jednotlivec.